Make-up & Hair Guild Awards 2023: Tam Kazananlar Listesi

Makyaj Sanatçıları ve Saç Stilistleri Derneği (MUAHS, IATSE Local 706) 10. yıllık ödül törenini Cumartesi gecesi Beverly Hilton Oteli’nde gerçekleştirdi.

Baz Luhrmann’ın “Elvis”i, En İyi Dönem ve/veya Karakter Makyajı ve Dönem ve/veya Karakter Saç Tasarımı dallarında iki galibiyet alarak geceye hakim oldu. En İyi Özel Makyaj Efektleri “The Whale” ile Adrien Morot, Kathy Tse ve Chris Gallaher’e gitti.

TV ekranında Hulu’nun “Pam and Tommy”, “American Horror Story: A Doll’s House” ve “Guardians of the Galaxy: Holiday Special” ödüllerini aldı.

Makyaj sanatçısı D’Andre Michael ve MUAH ödüllü Camille Friend, Seçkin Sanatkar Ödülü’nü Angela Bassett’e takdim etti.

Bassett, Local 706 zanaatkârlarıyla dolu bir odaya şunları söyledi: “Herhangi bir şey filme alınmadan, kurgulanmadan veya ekranda gösterilmeden önce, karakterleri hayata geçirmemize yardımcı olmak için hepinizden oluşan bir ekip var – bunu görebiliyorum -. Bassett devam etti, “Karakterin kim olduğundan, dünyanın onları nasıl algılayıp kabul ettiğinden ve o karakterin nasıl hatırlandığından benim kadar siz de sorumlusunuz.”

Aşağıdaki kazananların tam listesine bakın.

ÖZELLİK UZUNLUK HAREKETLİ RESİM:

En iyi modern makyaj

“Her Şey Aynı Anda Her Yerde” (Michelle Chung, Erin Rosenmann, Dania A. Ridgway)

En iyi dönem ve/veya karakter makyajı

“Elvis” (Shane Thomas, Angela Conte)

En iyi özel makyaj efektleri

“Balina” (Adrien Morot, Kathy Tse, Chris Gallaher)

En iyi modern saç şekillendirme

“Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda” (Camille Friend, Evelyn Feliciano, Marva Stokes, Victor Paz)

En iyi dönem ve/veya karakter saç stili

“Elvis” (Shane Thomas, Louise Coulston)

TV DİZİSİ – SINIRLI, MİNİ DİZİ VEYA TELEVİZYONDA FİLM:

En iyi modern makyaj

“Euphoria – 2. Sezon” – Doniella Davy, Tara Lang Shah, Alexandra J. French

En iyi dönem ve/veya karakter makyajı

“Pam ve Tommy” (David Williams, Jennifer Aspinall, Dave Snyder, Bill Myer)

En iyi özel makyaj efektleri

“Pam ve Tommy” (David Williams, Jason Collins, Mo Meinhart, Abby Lyle Clawson)

En iyi modern saç şekillendirme

“Abbott İlkokulu” (Moira Frazier, Dustin Osborne, Christina R. Joseph)

En iyi dönem ve/veya karakter saç stili

“Bayrağımız Ölüm Demektir” (Margarita Pidgeon, Stacy Bisel, Kate Loftis, Christopher Enlow)

TELEVİZYON ÖZEL, SENSE VEYA DAHA FAZLA CANLI DİZİ:

En iyi modern makyaj

“Efsanevi” (Tonia Green, Tyson Fountaine, Silvia Leczel, Sean Conklin)

En iyi dönem ve/veya karakter makyajı

“Galaksinin Koruyucuları: Tatile Özel” (Michael Ornelaz, Matt Sprunger, Jon Moore, Robin Pritchard)

En iyi özel makyaj efektleri

“Galaksinin Koruyucuları: Tatile Özel” (Aleksei Dmitriew, Scott Stoddard, LuAndra Whitehurst, Mo Meinhart)

En iyi modern saç şekillendirme

“Efsanevi” (Jerilynn Stephens, Kimi Messina, Dean Francis Banowetz, LaLisa Turner)

En iyi dönem ve/veya karakter saç stili

“Güzel ve Çirkin: 30. Kutlama” (Anthony Wilson, Jennifer Guerrero, Maria Sandoval, Myo Lai)

GÜNDÜZ TELEVİZYON:

en iyi makyaj

“Bulet Kardeşler Dragula: Titanlar” (Swanthula Boulet, Dracmorda Boulet)

En iyi saç şekillendirme

“Kelly Clarkson Gösterisi” (Tara Copeland, Roberto Ramos)

ÇOCUK VE GENÇLER İÇİN TELEVİZYON PROGRAMLARI:

en iyi makyaj

“Görev” (Elle Favorule, Michelle Sfarzo, Sonia Cabrera)

En iyi saç şekillendirme

“Görev” (Erica C. Adams, Alyn R. Topper, Lauren McKeever, Jennifer Tremont)

REKLAM VE MÜZİK VİDEOLARI:

en iyi makyaj

“American Horror Story: A Doll’s House” tanıtımı (Kerry Herta, Jason M. Collins, Alyssa Morgan, Christina Kortum)

En iyi saç şekillendirme

“American Horror Story: 2. Sezon” Tanıtımları (Joe E. Matke III, Tiphanie G. Baum, Jerilynn Stephens, Johnny L. Lomeli)

TİYATRO GÖSTERİMLERİ (canlı sahne):

en iyi makyaj

“Sapık Çizmeler” (Brandi Strona, Glen Alen, Lilia Villasenor)

En iyi saç şekillendirme

“La Traviata” (Jeanna Parham, Christina E. Martin)

Leave a Comment